Задати питання
flag Судова влада України

Майже півтисячі SMS –повісток надіслано учасникам судового процесу

11 вересня 2017, 14:34

За шість місяців 2017 року  Апеляційний суд Закарпатської області надіслав краянам – учасникам судового процесу 456 SMS - повісток в електронному вигляді ( 2 498 SMS - повідомлень). Між тим, через різні причини (тимчасова недоступність абонента, некоректне написання номера телефону) – 56 електронних повісток адресатам не доставлено. Якщо порівнювати з торішнім аналогічним періодом, нині закарпатці більш активно користуються даною послугою.

Послуга  SMS – повістка стала доступною ще чотири роки тому. За допомогою повісток в електронному вигляді учасники судового процесу мають можливість своєчасно й оперативно дізнатися про час, дату і місце розгляду справи у суді. Ба більше, інформування громадян у такий спосіб сприяє  ефективній реалізації їх права на захист, а також економії коштів, призначених на забезпечення правосуддя.

Принагідно нагадуємо, що надсилання SMS-повісток здійснюється загальними судами України у справах цивільного та кримінального судочинства. Якщо учасники судового процесу бажають скористатися цією послугою, для початку необхідно подати до суду відповідну заяву про намір отримати судову повістку за допомогою SMS - повідомлення по конкретній справі та номер мобільного, на який надсилатиметься повістка. Форму заявки можна оформити безпосередньо у суді, або ж роздрукувати її текст з офіційного веб-сайту Апеляційного суду краю : http://zka.court.gov.ua/sud0790/gromadyanam/zrazokzaivu/Zaiva_sms.

Прес-служба Апеляційного суду Закарпатської області