Задати питання
flag Судова влада України

Очільниця Апеляційного суду краю взяла участь у роботі пленуму ВССУ

13 вересня 2017, 11:06

У Вищому спеціалізованому  суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ відбулося засідання пленуму  ВССУ за участі керівництва ВССУ та голів апеляційних судів областей та Апеляційного суду міста Києва. Апеляційний суд Закарпатської області представила його очільниця - Ганна Фазикош.

Під час засідання було проаналізовано стан здійснення правосуддя судами загальної юрисдикції упродовж шести місяців 2017 року. Голова ВССУ Борис Гулько, обговорюючи результати роботи судів у першому півріччі, звернув увагу суддів на якісні та кількісні показники. «Так, у І півріччі 2017 року до місцевих загальних судів надійшло 1 млн. 364 тис. справ і матеріалів, що на 2 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. На розгляд апеляційних судів – 170 тисяч справ, що на 17 % більше, ніж у першому півріччі 2016 року» - зазначив очільник ВССУ.

Разом з тим Голова ВССУ звернув увагу на те, що нині проблема перенавантаження суддів у місцевих та апеляційних судах країни, а також їх кадрове забезпечення – як ніколи актуальні. «Хоча збільшення надходження справ у суди і невелике, але при цьому у І півріччі 1 748 суддів місцевих судів і 844 апеляційних суддів не мали процесуальних повноважень на відправлення правосуддя, у зв’язку з чим навантаження на фактично працюючих суддів збільшилось удвічі» - підкреслив Борис Гулько.

Підсумовуючи, очільник ВССУ наголосив, що сьогодні серед найважливіших завдань для судів загальної юрисдикції є забезпечення справедливого, ефективного, якісного правосуддя та підвищення рівня довіри громадськості до судів через реалізацію принципів публічності та відкритості судової влади.

З доповідями перед учасниками пленуму також виступили заступники Голови ВССУ Марина Червинська та Станіслав Кравченко, вчений секретар Науково-консультативної ради ВССУ Олег Ткачук та секретар пленуму ВССУ Дмитро Луспеник. 

Крім того, в обговоренні проблемних питань здійснення правосуддя в регіонах взяли участь голови Закарпатської, Харківської, Дніпропетровської та Чернівецької областей.

Заслухавши та обговоривши актуальну інформацію, пленум ВССУ прийняв постанову «Про стан здійснення правосуддя судами цивільної і кримінальної юрисдикцій у 1 півріччі 2017 року».

Очільники апеляційних судів також взяли участь у спільній нараді з керівництвом ВССУ, під час якої присутні обговорили окремі аспекти відправлення правосуддя у відповідних регіонах та визначили єдині підходи до вирішення спірних питань.

Прес-служба Апеляційного суду Закарпатської області

За матеріалами ВССУ