Задати питання
flag Судова влада України

Секретар кримінальної палати Іван Стан взяв участь у семінарі, що відбувся в прокуратурі області

21 вересня 2017, 09:51

Днями, у  прокуратурі Закарпатської  області відбувся навчально-методичний семінар на тему: «Оскарження прокурором судових рішень про закриття кримінальних проваджень (справ) за реабілітуючими підставами та у яких ухвалено виправдувальні вироки». У заході взяв участь секретар судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Апеляційного суду Закарпатської області Іван Стан. Семінар проходив у режимі відеоконференцзв’язку.

Суддя зосередив увагу присутніх -  керівників підрозділів апарату прокуратури області та місцевих прокуратур, їх заступників та прокурорів місцевих прокуратур на питаннях щодо правових підстав закриття кримінального провадження судом апеляційної інстанції. Зокрема, на підставах закриття кримінального провадження у зв’язку з недоведеністю: вчинення кримінального правопорушення, в якому обвинувачується особа; вчинення кримінального правопорушення обвинуваченим; у діянні обвинуваченого складу кримінального правопорушення; встановлення відсутності події кримінального правопорушення; встановлення відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.

Крім того, він зупинився на окремих кримінальних провадженнях, в яких суддями апеляційної інстанції та суддями ВССУ постановлялись судові рішення про закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав і, зокрема, вищевказаних.

Окремо суддя звернув увагу на недоліки, які зустрічаються під час підготовки прокурорами апеляційних скарг, якими оскаржуються рішення місцевих судів, на вимогах КПК України, яким повинні відповідати вказані процесуальні документи прокурорів, а також на проблемних питаннях явки прокурорів на розгляд судових проваджень.

Загалом, навчально-методичний захід став платформою для жвавих дискусій та обговорення учасниками актуальних питань.

Прес-служба Апеляційного суду Закарпатської області