flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Науково-практична конференція «Перспективи подальшого реформування судової системи України»

11 січня 2018, 13:02

Понад рік тому стартувала конституційна реформа третьої гілки влади, наслідком якої є зміни в зовнішньому вигляді судової системи – ліквідація та реорганізація українських судів, а також внутрішні перетворення у здійсненні правосуддя – оновлення процесуального законодавства.

Не зважаючи на те, що судова реформа ще триває, її кількісні та якісні зміни, вже викликають чимало запитань. Науково-практична конференція «Перспективи подальшого реформування судової системи України», що відбулася 3 січня на базі Апеляційного суду Закарпатської області, покликана надати відповідь на існуючі питання.

Актуальний для сьогодення, враховуючи передноворічний указ Президента України про ліквідацію, реорганізацію та створення судів, процес оптимізації мережі судових установ країни, його механізм та строки імплементації – висвітлений головою Апеляційного суду Закарпатської області Ганною Фазикош.

Окрім цього, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів Павло Луцюк та Юрій Тітов розповіли присутнім на заході про добір на посаду судді, кваліфікаційне оцінювання та регулярне підтвердження представниками Феміди здатності ефективно здійснювати правосуддя.

Темою активних дискусій стали й новели кримінального та цивільного процесу. Про прогалини, колізії та практичну реалізацію норм оновлених кодифікованих актів доповідали секретар судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Апеляційного суду Закарпатської області Іван Стан та секретар судової палати з розгляду цивільних справ апеляційної інстанції краю Олена Кожух.

На завершення заходу, очільниця апеляційного суду області Ганна Фазикош, подякувала присутнім за висвітлення актуальних питань в системі судочинства й зауважила: «Формування незалежної, справедливої та ефективної системи правосуддя – це кропіткий та тривалий процес, який вимагає терпіння кожного його учасника. Судді апеляційного суду та місцевих судів краю організаційно та ментально готові до тих змін, які заплановані у 2018 році. Кожен суддя має працювати над підвищенням власного кваліфікаційного рівня постійно та сприяти іншим суб’єктам процесу в рамках закону та власних повноважень».