flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання АСДС (редакція від 02.02.2021)

ЗАТВЕРДЖЕНО

 рішенням зборів суддів

 Закарпатського апеляційного суду

від 16 жовтня 2018 року  

 

  

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу

Закарпатського апеляційного суду

Із змінами і доповненнями прийнятими

рішенням зборів судів від 17.09.2019

рішенням зборів судів від 25.10.2019 

рішенням зборів судів від 10.03.2020 

рішенням зборів судів від 06.05.2020

рішенням зборів судів від 02.02.2021

 

Розділ 1. Загальні положення.

1.1.  Автоматизована система документообігу в Закарпатському  апеляційному суді  функціонує у відповідності до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кримінального процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення), затвердженого рішення Ради Суддів України від 26 листопада 2010 року (зі змінами та доповненнями) та цих Засад.

1.2.  Рішення про утворення судових палат, їх кількісний та персональний склад приймається зборами суддів Закарпатського апеляційного суду за поданням голови суду.

1.3.  Збори суддів визначають персональний склад постійно-діючих колегій суддів кожної з палат, графік їх роботи та порядок використання залів судових засідань за пропозицією секретаря відповідної судової палати.

 

Розділ 2. Визначення коефіцієнту навантаження судді.

2.1 Коефіцієнт навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи визначається відповідно до правил визначених у Положенні, з врахуванням коефіцієнтів, зазначених у цьому розділі.

2.2. Визначити коефіцієнт складності судової справи (категорії судової справи), що підлягає автоматизованому розподілу та розглядається судовою палатою з розгляду цивільних справ:

-  цивільна справа, розглянута за апеляційною скаргою на рішення чи ухвалу суду першої інстанції, постановлену в порядку ст.451 ЦПК України за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби:

якщо у справі є один том - 1,0;

якщо справа складає два томи – 1,25

якщо справа складає три і більше томи – 1,5

-  цивільна справа, розглянута за апеляційною скаргою на ухвалу суду першої інстанції,  крім ухвали постановленої в порядку ст.451 ЦПК України - 0,75.

2.3. Визначити коефіцієнт складності судової справи (категорії судової справи), що підлягає автоматизованому розподілу та розглядається судовою палатою з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення:

-   кримінальне провадження за апеляційними скаргами на вирок, ухвалу про закриття справи, про застосування (незастосування) примусових заходів виховного або медичного) характеру - 1,0;

-  кримінальне провадження за апеляційними скаргами на інші ухвали у випадках, передбачених КПК України (повернення обвинувального акту, тощо) - 0,5

-  провадження за апеляційними скаргами на ухвалу слідчого судді, постанову в справі про адміністративне правопорушення - 0,5;

- клопотання про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій - 0,05       

- кримінальне провадження, в якому:         

Якщо одна справа підпадає під два коефіцієнти, то враховується більший коефіцієнт складності судової справи.

 

2.4. Визначити коефіцієнт форми участі судді в розгляді судової справи:

-  участь судді як головуючого і доповідача – 1,0;

 - участь судді у якості учасника колегії – 0,2.

 

2.5. Визначити коефіцієнт адміністративних посад:

-  голові суду або особі, яка виконує його обов’язки – 0,8;

-   заступнику голови суду – 0,85. 

 

2.6. Визначити, що для розрахунку коефіцієнта навантаження враховується кількість днів перед періодом відсутності, у які не розподіляються щодо судді судові справи.

2.7. Визначити, що у випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя, передбачених п.2.3.13. абзац 1 Положення, (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України) суддя, який проводить цю роботу, звільняється за його заявою від участі у розподілі судових справ на період до двох тижнів, за письмовим розпорядження голови суду, особи, яка виконує його обов’язки за погодженням секретаря відповідної  судової палати.

2.8. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов’язаний до 09:00 дня невиходу на роботу повідомити про це начальника  відділу управління персоналом.

2.9. Визначити коефіцієнт навантаження форми участі судді у розгляді заяв про роз’яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору – 0,05.

Визначити коефіцієнт навантаження форми участі судді у розгляді зяав про ухвалення додаткового рішення – 0,05

 

Розділ 3. Розподіл судових справ

3.1. Збори суддів визначають постійно-діючі колегії суддів, з урахуванням їх належності до судових палат, спеціалізації та положень процесуального законодавства.

3.2. Постійно-діючі колегії суддів складаються з основного складу та резервних суддів:

- основний склад постійно-діючої колегії суддів – визначений процесуальним законодавством кількісний склад суддів, які здійснюють розгляд справи по суті;

- резервні судді постійно-діючої колегії – судді, які залучаються на заміну судді (суддів) – члена (членів) основного складу постійно - діючої колегії (за винятком судді – доповідача) у разі неможливості останнім (останніми) здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді (продовжувати розгляд) судових справ.

Внесення змін до кількісного та персонального складу постійно-діючих колегій суддів здійснюється зборами суддів.

3.3. У випадку, якщо сформувати склад колегії для розгляду апеляційних скарг, поданих на ухвали слідчих суддів, неможливо з суддів відповідної судової палати, автоматизована система визначає суддів – членів колегії, яких не вистачає, з числа всіх суддів суду, з урахуванням того, що суддя – доповідач має бути визначений зі складу судової палати з розгляду  кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення.

У випадку надходження контрольних проваджень, сформованих за апеляційними скаргами, поданими на ухвали суду про обрання, скасування, зміну або продовження запобіжного заходу (встановлених відповідно до ст. 331 КПК України), чи кримінальних проваджень, які надійшли з поданнями про зміну підсудності, якщо суддів зі складу судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення не вистачає, автоматизована система визначає суддів – членів колегії, яких не вистачає, з числа всіх суддів суду, з урахуванням того, що суддя – доповідач має бути визначений зі складу судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення. Для вирішення заяви про самовідвід, заявлений у кримінальному провадженні головуючим (суддею-доповідачем), якщо суддів зі складу судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення не вистачає, автоматизована система визначає суддів-членів колегії, яких не вистачає, з числа всіх суддів Закарпатського апеляційного суду.

У випадку, якщо сформувати склад колегії для розгляду цивільних справ неможливо, автоматизована система визначає суддів-членів колегії, яких не вистачає, з числа всіх суддів суду з урахуванням того, що суддя-доповідач має бути визначений зі складу судової палати з розгляду цивільних справ.

Суддя - судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення, який відповідно до ст.319 КПК України, передав раніше визначеному в цій справі судді-доповідачу кримінальне провадження, не підлягає виключенню з числа суддів, які можуть приймати участь у його розгляді.

 

Розділ 4. Особливості автоматизованого розподілу судових справ у окремих випадках (цивільні справи)

4.1. Судові справи розподіляються шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) у випадках передбачених пунктами 2.3.43.-2.3.46. Положення, з врахуванням особливостей, визначених цими Засадами.

4.2. Відповідно до п. 2.3.44. Положення раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) передаються апеляційні скарги, що надійшли до суду апеляційної інстанції після визначення судді-доповідача у цій судовій справі, якщо провадження не закінчено.

4.3. Відповідно до п. 2.3.46 Положення у разі надходження апеляційних скарг, які подані в рамках однієї справи, але на різні судові рішення, такі скарги передаються раніше визначеному головуючому судді (судді-доповідачу), якщо провадження не закінчено.

Провадження вважається закінченим з моменту внесення до АСДС остаточної редакції судового рішення, ухваленого за результатами провадження.

4.4. Заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами розподіляються шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі складу суду, який ухвалив рішення, що переглядається.

В разі відсутності складу суду (припинення повноважень, звільнення судді з посади), справа передається раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу), який ухвалив рішення, що переглядається, із визначенням складу колегії через автоматизовану систему документообігу суду.

Відсутність на час надходження заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами головуючого судді (судді-доповідача) з підстав - припинення повноважень,

- звільнення судді з посади,

- довготривала відпустка більше 14 календарних днів,

- тимчасова непрацездатність більше 5 робочих днів,

- відрядження більше 5 робочих днів

є підставою для визначення складу суду шляхом автоматизованого розподілу справи в порядку встановленому ч.1 ст.33 ЦПК України.

 

Розділ 5. Особливості автоматизованого розподілу судових справ у окремих випадках (кримінальні провадження).

5.1. Розумними строками розгляду апеляційних скарг, які подані відповідно до ст. 395 КПК України, або в інших передбачених цим Кодексом випадках, є об’єктивно необхідні строки для прийняття передбаченого законом процесуального рішення (ст. 28 КПК України – загальне правило).

5.2.  Відвід, самовідвід судді, який розглядає справу про адміністративне правопорушення розглядає і вирішує той суддя, в провадженні якого перебуває  справа.  

5.3. Раніше визначеному головуючому (судді - доповідачу) передаються справи про адміністративні правопорушення, в яких ним скасовувались судові рішення.

5.4.  Клопотання про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій зареєстровані в неробочі дні підлягають розгляду слідчим суддею відповідно до графіку чергування слідчих суддів, встановленого головою суду за пропозицією секретаря судової палати.

5.5. Раніше визначеному у судові справі головуючому (судді – доповідачу) передаються апеляційні скарги на вирок або ухвалу суду першої інстанції у тому ж кримінальному провадженні (справі), подані особами, зазначеними у статті 393 КПК України, які надійшли до апеляційного суду після визначення головуючого (судді – доповідача) або після закінчення апеляційного розгляду незалежно від строків, передбачених ст. 395 цього Кодексу.

Раніше визначеному головуючому (судді – доповідачу ) передаються клопотання ( подання) про визначення підсудності, що надійшли в тому ж провадженні до закінчення його розгляду судом.

Раніше визначеному складу суду, який ухвалив вирок головуючому (судді-доповідачу) передаються клопотання (подання), яке вирішується апеляційним судом на підставі п.4 ч.2 ст.539 КПК України.

Судові справи повернуті до апеляційного суду після виконання вимог ч.2 ст. 359 КПК України 1960 року у разі закінчення повноважень у раніше визначеного головуючого (судді-доповідача) чи неможливості здійснення ним правосуддя більше 2-х місяців підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку.

Заяви про повернення застави у разі відсутності головуючого (судді-доповідача) більше 10 днів підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку.

Повторний автоматизований розподіл судових справ у визначених випадках здійснюється за письмовим розпорядженням керівника апарату суду. Результатом повторного автоматизованого розподілу судової справи є протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, що  створюється автоматично АСДС та долучається до матеріалів справи.

5.6. Апеляційні скарги, подані у кримінальному провадженні (справі), розглянутій судом першої інстанції після скасування раніше постановленого у цій справі вироку, ухвали (постанови), передаються тому головуючому (судді – доповідачу), який, у складі колегії суддів, скасовувалось перше постановлене у цьому провадженні (справі) судове рішення.

5.7. Кримінальні провадження та провадження за апеляційними скаргами на ухвали слідчих суддів не розподіляються конкретним суддям:

- за десять робочих днів до початку відпустки тривалістю від двох тижнів і більше;

- у передбачених законом випадках, в яких суддя не може брати участь у розгляді проваджень.

5.8. Склад колегії суддів для розгляду кримінальних та інших проваджень, які містять державну таємницю, формується автоматизованою системою при реєстрації справи з числа суддів судової  палати, які мають допуск та доступ до державної таємниці, без урахування належності до складу постійно діючої колегії суддів. Заміна відсутнього судді в таких провадженнях здійснюється у загальному порядку з урахуванням наявності у судді допуску та доступу до державної таємниці.

5.9. Встановити для категорії справ «клопотання про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії» ознаку «невідкладна справа», відповідно до якої на слідчого суддю будуть розподілятись клопотання, передбачені главою 21 КПК України  у дні, за які не призначаються судові справи на слідчих суддів (розповсюджуються на всі типи непрацездатності, які мають обмеження) згідно з пунктом 2.3.3 Положення про АСДС.

5.10. Кримінальні провадження, провадження за апеляційними скаргами на ухвали слідчих суддів, контрольні провадження сформовані за апеляційними скаргами, поданими на ухвали суду про обрання, скасування, зміну або продовження запобіжного заходу (встановлених відповідно до ст. 331 КПК України), чи кримінальні провадження, які надійшли з поданнями про зміну підсудності, постанови в справі про адміністративні правопорушення, не розподіляються суддям судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення за один робочий день до початку короткострокової відпустки на період дії карантину.

 

Розділ 6. Заміна судді члена-колегії

6.1. Відповідно до п.2.3.25 Положення визначеного процесуальним законодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи, як правило, проводиться визначеною автоматизованою системою колегією суддів.

6.2. Тимчасова відсутність судді-члена колегії, як правило, не може бути підставою для зміни складу колегії суддів.

6.3. У разі відсутності судді-члена колегії цивільної палати (призов на військову службу, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці, відрядження та з інших підстав), що може призвести до порушення розумних строків розгляду справи передбачених ст.371 ЦПК України,   заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача у справі .

6.4. У разі відсутності через довготривалі лікування або відпустку судді-доповідача в колегії, яка розглядає апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді, для забезпечення дотримання конституційних прав громадян та розумних строків розгляду апеляційної скарги у судових справах, в яких особа тримається під вартою,  провадження за апеляційною скаргою підлягає повторному автоматизованому розподілу на підставі розпорядження керівника апарату суду на виконання мотивованої службової записки  судді-доповідача.

Примірник протоколу автоматизованого визначення складу колегії додається до матеріалів провадження.

6.5. У разі відсутності через довготривалі лікування або відпустку судді (не доповідача) в колегії, яка розглядає апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді, для забезпечення дотримання конституційних прав громадян та розумних строків розгляду апеляційної скарги, його заміна здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача, погодженої секретарем судової палати.

Примірник протоколу автоматизованого визначення складу колегії додається до матеріалів провадження.

6.6. У випадках неможливості після задоволення відводів, самовідводів та з інших передбачених законом підстав сформувати для розгляду кримінального провадження колегію суддів зі складу постійно-діючих колегій, колегія суддів визначається із суддів палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення, без врахування складів постійно-діючих колегій.

 

Розділ 7. Розподіл судових справ між суддями у разі настання обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи.

7.1. У разі знеструмлення електромережі суду, виходу із ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи протягом 6 годин, розподіл клопотань, які за законом мають розглядатися протягом вказаного вище періоду часу,здійснюється між  слідчими суддями відповідної палати, уповноваженими на їх розгляд, згідно журналу реєстрації цих клопотань, в алфавітному порядку, розпочинаючи з судді, який є першим у цьому списку.

У разі знеструмлення електромережі суду, виходу із ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи протягом 24 годин, з метою недопущення порушення конституційних прав громадян, розподіл апеляційних скарг, які подані на ухвали слідчих суддів, здійснюється серед суддів відповідної палати, згідно зі списком суддів цієї палати, в алфавітному порядку, розпочинаючи з судді, який є першим у цьому списку. Суддя  який є першим у списку визначається доповідачем у справі, а два наступні у списку судді приймають участь у її розгляді.

Передбачений абзацом 2 цього розділу порядок розподілу справ також здійснюється щодо кримінальних проваджень (кримінальних справ), якщо обставини, зазначені в абзаці першому, тривають понад п’ять робочих днів.