Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити» (Василь Сухомлинський)
Закон зобов’язує широке коло працівників різних сфер діяльності вільно володіти українською мовою як державною, кваліфіковано нею послуговуватися під час виконання службових обов'язків. Майстерне володіння словом та навичками ефективної комунікації з дотриманням вимог культури мовлення відіграє велику роль у формуванні професійного іміджу державного службовця й установи, де він працює, загалом.
В Закарпатському апеляційному суді, в рамках співпраці з Ужгородським національним університетом, зокрема філологічним факультетом, організували тематичний захід, присвячений актуальним питанням українського ділового мовлення. Лекцію для суддів та працівників апарату суду провела декан філологічного факультету ДВНЗ «УжНУ» кандидат філологічних наук, доцент Галина Шумицька.
У вітальному слові очільниця суду апеляційної інстанції краю Ганна Фазикош зазначила, що тематику лекції обрали не випадково: «Процитую думку знаного в Україні мовознавця Віталія Радчука, який мовив: «Тих небагатьох, хто говорить правильно, сприймають як диваків і чужаків; власне, у юрбі вони і самі почуваються діаспорою». Цікаві і надто актуальні нині ці слова. Над тим, щоб ми усі були «діаспорою» тією мірою , якою це дозволяє наше законодавство варто замислитись.
Офіційна ділова мова має свої особливості , але вона має зберігати свою природу. Оскільки мова живе не тому, що її розуміють, а тому, що нею говорять та пишуть ті, для кого вона є рідною.
Тому, мета цього заходу – підвищення загального рівня володіння українською мовою, удосконалення мовних навичок у професійній сфері. Мова йде, зокрема, про ведення ділового листування, вміння вільно орієнтуватися в граматичних структурах документів, з якими ми працюємо. Правники повинні вміти на високому фаховому рівні працювати з документами як з юридичної точки зору, так і з урахуванням мовних норм. Переконана, що участь у цьому заході дасть можливість слухачам поглибити свої знання зі справочинства, отримати практичні фахові поради з перших вуст».
Галина Шумицька підготувала для слухачів інформативно містку лекцію з використанням презентаційних матеріалів. Лекторка ознайомила працівників суду з основними тенденціями нової редакції Українського правопису, передісторією її появи, вказала й на причини, що зумовили внесення змін до головного правописного документа. Окрему увагу приділила аналізу орфографічних, пунктуаційних, граматичних норм української ділової мови, порекомендувала правникам літературу, яка допоможе в роботі, зокрема під час написання процесуальних та службових документів.
Загалом захід супроводжувався жвавими дискусіями, обговоренням актуальних виробничих моментів, пов’язаних зі справочинством. Колектив Закарпатського апеляційного суду щиро дякує Галині Шумицькій за цікаву лекцію, професійно викладений, змістовний матеріал. Сподіваємось на нові зустрічі у такому форматі.
Пресслужба Закарпатського апеляційного суду