flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді апеляційної інстанції краю передали українській діаспорі в Республіці Сінгапур книги закарпатських авторів

25 березня 2021, 15:55

Судді Закарпатського апеляційного суду підтримали ініціативу української громади в Республіці Сінгапур й охоче долучилися до створення україномовної книгозбірні для дітей. Так, серед книжок, які поповнять фонд дитячої бібліотеки у Сінгапурі – твори відомих закарпатців - Дмитра Кешелі «Птахи кольорових снів» та «Весільна феєрія», Володимира Фединишинця «Братики-олівці», Тетяни Сологуб-Коцан «Гончарство. Абетка для дітей»,  - останній  спрямований на «перше знайомство» малечі з одним із найдавніших народних ремесел на Закарпатті - гончарством.

Ідея долучитися до створення книгозбірні для найменших представників української діаспори закордоном належить судді зі Львівщини Христині Гладишевій. ЇЇ ініціативу підтримали судді з різних регіонів України, у тому числі й апеляційної інстанції Закарпаття. Голова Закарпатського апеляційного суду Ганна Фазикош одна із перших, хто відгукнувся на прохання колеги. «Бібліотека завжди була і є осередком духовного збагачення, вона допомагає виховувати у дітей та молоді потребу самостійно читати та аналізувати, зрештою, формує літературний інтерес. Нині популяризація українського слова, зокрема серед дітей є надзвичайно важливою. Ба більше за кордоном. Суддівський корпус апеляційного суду охоче підтримав ідею закласти літературні цеглинки в скарбничку дитячої бібліотеки у Республіці Сінгапур. Ми підібрали саме ті книги закарпатських авторів, які допоможуть юним читачам заглибитися у культуру, звичаї та традиції нашого регіону» - зазначила очільниця суду Ганна Фазикош.

До слова, бібліотеку для дітей планують відкрити при Посольстві України в Республіці Сінгапур уже найближчим часом.

Крім того, у рамках співпраці з філологічним факультетом Ужгородського національного університету, суддівський корпус Закарпатського апеляційного суду підготував у дарунок майбутнім філологам та викладацькому колективу вишу книги сучасних українських авторів. Сподіваємось, ці видання займуть належне місце на книжкових полицях факультету та знайдуть свого читача.