Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ШАНОВНІ ЗАКАРПАТЦІ!
ЗАКЛИКАЄМО не знищувати екосистему та не додавати роботи рятувальникам!
ВДУМАЙТЕСЯ: тільки впродовж вчорашньої доби, 24 березня, на території Закарпаття зафіксовано 74 випадки загорання сухої трави та чагарників, внаслідок чого знищено понад 113 га екосистеми!
НАГОЛОШУЄМО: за спалення сухостою передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.
НАГАДУЄМО: відповідно до ст.77-1 КУпАП за самовільне випалювання рослинності або її залишків у населених пунктах передбачено штраф:
для громадян - від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);
для посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:
на громадян - від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120 грн до 12240 грн);
на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21420 грн до 30600 грн).
ЗАСТЕРІГАЄМО! 3 березня ц. р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, - караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.