Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
20 червня 2023 року на сайті Верховної Ради України опублікували документ законопроєкту 9405 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв’язку з завершенням карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яким пропонується виключити з Кодексу адміністративного судочинства, Цивільного процесуального та Господарського процесуального кодексів норми, введені на час пандемії.
Говорячи про судову владу, у законопроекті є постанова виключити:
Вищезгаданими статтями передбачено, що під час карантину, встановленого Кабміном, з метою запобігання поширенню коронавірусу, учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Враховуючи, що до статті 195 КАСУ вноситься зміна, яка стосується тільки частини четвертої, сама можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду зберігається.
Зокрема, згідно ч. 1 ст. 195 КАСУ, «учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою». За ч. 2. ст. 195 КАСУ – «учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше, ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи».
Ознайомитися із законопроєктом 9405 від 20.06.2023 можна за сайті Верховної Ради України.
Прес-служба Закарпатського апеляційного суду