Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28 липня 2023 року у Верховному Суді провели нараду за участю керівництва ВС, голів касаційних та апеляційних судів, голів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України та інших представників органів державної влади. Закарпатський апеляційний суд на заході представляла голова суду Ганна Фазикош.
В. о. Голови Державної судової адміністрації України Максим Пампура розповів учасникам заходу про стан справ з матеріально-технічним та організаційним забезпеченням діяльності судів в умовах воєнного стану, у тому числі тих судів, що змогли відновили роботу на деокупованих територіях, після героїчного звільнення Силами оборони.
Під час наради також порушили актуальну проблематику – фінансове питання. В. о. Голови ДСА України зазначив, що у 2022 році фонд оплати праці працівникам розрахунково передбачав 20% стимулюючих надбавок. Наприкінці року, за рахунок зекономлених коштів, було перерозподілено фінансовий ресурс, і за підсумками року стимулюючі надбавки склали для працівників загальних місцевих судів 33%, місцевих спеціалізованих – 42%, апеляційних – 45%.
У 2023 році рівень стимулюючих виплат для працівників апарату суду запланований на рівні 18%. Важливо додати, що за даними Державного казначейства України, станом на 26.07.2023 із врахуванням залишку на початок року, виконано план із надходжень до спеціального фонду державного бюджету.
"Це болюче питання, оскільки маємо шалений відтік кадрів із судів. Сьогодні в апеляційних та місцевих судах 83% становлять державні службовці категорії "В" до яких належать в тому числі секретарі судових засідань, які отримують мінімальну заробітну плату", – висловився Максим Пампура.
При збереженні такої динаміки надходжень до спеціального фонду державного бюджету ДСА України у співпраці з Вищою радою правосуддя та Міністерством фінансів України планує підвищити рівень стимулюючих виплат працівникам апарату суду у 2023 році з 18% до 40%. Для цього за підрахунками ДСА України необхідно 548,8 млн грн.
Також було порушено питання діяльності судів під час воєнного стану. З початку повномасштабної війни було тимчасово змінено територіальну підсудність 135 судів. Станом на 1 січня 2023 року 50 судам територіальна підсудність була відновлена. Сьогодні територіальна підсудність змінена у 77 судах, 54 з них знаходяться на території тимчасово непідконтрольній українській владі.
Станом на 28 липня 2023 120 приміщень судів і судових установ пошкоджені внаслідок військової агресії, 15 з них зруйновані. Як зазначив Максим Пампура, завдяки спільним зусиллям з органами місцевого самоврядування та міжнародними партнерами вдалося відремонтувати 60 приміщень судів.