10–14 березня 2025 року Національна школа суддів України (НШСУ) організувала онлайн-навчання для підтримання кваліфікації суддів судових палат у кримінальних справах апеляційних судів.
Від Закарпатського апеляційного суду участь у навчанні взяли голова суду Ганна Фазикош, а також судді судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення Іван Феєр і Тарас Бисага.
Програма навчання враховувала сучасні виклики у сфері кримінального права.
Особлива увага приділялася:
- оцінці доказів, зібраних під час воєнного стану,
- написанню судових рішень щодо воєнних злочинів,
- забезпеченню права на захист у кримінальних провадженнях,
- антикорупційному законодавству та декларуванню в умовах воєнного стану,
- застосуванню Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), зокрема щодо рішень ЄСПЛ проти України.
До викладання були залучені судді Верховного Суду та Конституційного Суду України, науковці та експерти міжнародних організацій.
У межах підготовки суддів також відбулися:
- Тренінг – “Особливості судового провадження за участі вразливих верств населення”.
- Круглий стіл – “Забезпечення рівності сторін під час розгляду справ про адміністративні правопорушення в контексті рішень ЄСПЛ”.
- Вебінар – “Військові адміністративні правопорушення: проблеми кваліфікації”.
Під час вебінару обговорили такі питання:
- Кваліфікація найпоширеніших військових адміністративних правопорушень у період повномасштабної війни.
- Особливості та проблеми кваліфікації службових адміністративних правопорушень військовослужбовців.
- Порушення правил несення бойового чергування, поводження зі зброєю, вибуховими речовинами та іншими небезпечними предметами.
Загалом, навчання сприяло підвищенню рівня професійної підготовки суддів, забезпеченню правосуддя в умовах воєнного стану та зміцненню правових стандартів у кримінальних та адміністративних провадженнях.